Wywiad do Gazety-Lokalnej 2

Media » Wywiad do Gazety-Lokalnej 2

Źródło> Terapeutyczna dieta na podstawie Analizy Pierwiastkowej Włosów

 

Rozmowa z Mironem Humiennym, współwłaścicielem świebodzińskiego sklepu „Naturalnie Zdrowo”, dyplomowanym mistrzem bioenergoterapii, radiestetą.

 

 • ·Umówiliśmy się, że w tym spotkaniu opowiesz o Analizie Pierwiastkowej Włosów. Przybliż, proszę, nam ten temat i powiedz, z jakiego powodu połączyłeś tematy badania pierwiastkowego i diety?
 • ·Nie jestem zwolennikiem diet-hitów, które tak często pojawiają się w czasopismach dla kobiet i nie tylko. W proponowanych dietach odchudzających, oczyszczających liczy się skutek, czyli np. utrata wagi i oczyszczenie organizmu (ludzi korzystających z tych diet) z toksyn i złogów, bez względu na ich stan odżywienia. Nasze organizmy są tak różne i tak różne są potrzeby na produkty odżywcze, że nie ma naprawdę diety uniwersalnej. To, co pomaga „Pani Goździkowej”, nam może nie pomóc, a innym może wręcz zaszkodzić. W większości przypadków zrównoważona dieta będzie dobrym kompromisem.

 

 • ·Więc jaką dietę byś polecił?
 • ·I o to chodzi, że żadnej uniwersalnej. To znaczy, że każdego człowieka rozpatruję indywidualnie i polecam taką, jaka jest dla danej osoby najbardziej wskazana. Bez wątpienia wyniki badania pierwiastkowego są w tym bardzo pomocne. Są oczywiście produkty naturalne, które z zamknięciem oczu poleciłbym niemal wszystkim. Wielu moich klientów i znajomych korzysta z takich cudów natury jak niektóre zioła i minerały, „Pasta Budwigowa”, oleje itp, a co bardzo ważne, poznały swoje potrzeby, wykonując Analizę Pierwiastkową Włosów (APW).

 

 • ·Co nam da taka analiza?
 • ·Otóż APW daje nam obraz nadmiarów i niedoborów pierwiastków i mikroelementów, które są niezbędne w odpowiednich ilościach dla naszego zdrowia i życia. Ponadto poznamy nasz „indywidualny” metabolizm i stan odżywienia organizmu. Na podstawie literatury i wieloletnich doświadczeń Laboratorium Pierwiastków Śladowych „Biomolmed” (tj. ponad 100 000 analiz) można powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych metod diagnostycznych określających stan odżywienia badanego. W interpretacji wyniku laboratorium stara się określać typ metaboliczny pacjenta i wskazywać na najlepszy sposób żywienia. W zaleceniach dostaniemy wskazówki żywieniowe i program chronoselektywnej suplementacji witaminowo-mineralnej. Stosowanie suplementacji witaminowo-mineralnej staje się dziś koniecznością, jednak należy pamiętać, że nadmiar jest równie niekorzystny, jak brak jakiegoś elementu odżywczego.

 

 • ·Zapewne to są duże koszta. Może lepiej zrobić badanie krwi?
 • ·Tak, cena takiego badania to 300zł, a wyniki to 27-stronicowa lektura o naszym stanie odżywienia i propozycja diety w rozbiciu na dwa okresy.

Przemiany w krwi są bardzo dynamiczne i wskazują te elementy, które znajdują się w niej w momencie badania. Włosy są jedną z najbardziej aktywnych metabolicznie tkanek, przez co dostarczają stałej informacji o aktywności metabolicznej organizmu. Poziom pierwiastków we włosach odpowiada poziomowi tych pierwiastków w tkankach wewnętrznych, jednak ich stężenie jest dużo wyższe niż we krwi i surowicy, co ułatwia ich oznaczanie. Analiza krwi i surowicy nie oddaje aktualnego stężenia pierwiastków w organizmie ze względu na działanie mechanizmów regulujących ich poziom (mechanizmy homeostatyczne). Nadmiar zmagazynowanych pierwiastków w organizmie jest często niewykrywalny w surowicy z powodu ich przemieszczania się z krwi do tkanek. Należy zwrócić szczególną uwagę na pierwiastki toksyczne, których w dzisiejszych czasach trudno uniknąć, jak również na braki naturalnych mikroelementów, których jest coraz mniej w naszych glebach (owocach, warzywach itd.).

 

 • ·To powiedz, jak zrobić takie badanie?
 • ·Proponuję poczytać trochę na ten temat na stronach internetowych Biomol-Med (lub na mojej stronie www.vitamiron.pl). „Naturalnie Zdrowo” jest autoryzowanym partnerem Biomol-MED, służymy Państwu radą i pomocą, przyjmujemy i wysyłamy materiał do analizy. Jest dla nas ważne, aby klient miał świadomość, na co wydaje swoje pieniądze i jak może otrzymane wyniki wykorzystać. Jest wielu lekarzy, którzy mają wiedzę, jak posłużyć się takimi wynikami, by wspomóc skuteczność prowadzonych terapii. Cała załoga naszej firmy uczestniczy w kursach i szkoleniach organizowanych przez Biomol-Med, na których mieliśmy przyjemność poznać wielu lekarzy, studentów medycyny, dietetyków, którzy są otwarci również na medycynę naturalną i to utwierdza nas w tym, że jest nadzieja na lepsze jutro, i że to, co robimy, ma głęboki sens w niesieniu pomocy ludziom w ich problemach zdrowotnych. Tym optymistycznym akcentem bym zakończył.

 

 • ·O czym porozmawiamy przy następnym spotkaniu?
 • ·Może o bioenergoterapii, naturalnych metodach uzdrawiania i o zdolności samouzdrawiania człowieka? Może czytelnicy coś podpowiedzą. Jeżeli będą pytania, chętnie odpowiem.